Przedszkole ONLINE – Grupa V – 56

Kochane Przedszkolaki dziś poznajemy kolejny kolor lata, a jest nim Zielony.

Na dobry początek dnia propozycja piosenki –  Śpiewające Brzdące  ,,My jesteśmy żabki”:

drogie przedszkolaki wyobraźcie sobie, że  jesteście ,,żabkami” i spróbujcie wykonać to co w piosence:

,,Zielone” – słuchanie wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej.

Grasz w zielone?

Gram!

Masz zielone?

Mam!

Mam pączki,

listki,

gałązki,

zarośla,

łąki i drzewa,

ogrody,

w których wśród liści

zielony agrest

dojrzewa –

świat cały

po horyzont

zielenią

wokół się mieni,

więc mogę grać

w zielone

aż do jesieni!

Rozmowa  z dziećmi na temat treści wiersza:

– W jaką grę gra bohater wiersza?;

– Jaki kolor występuje w wierszu?;

– Co jest zielone?;

– Dlaczego to jest gra, w którą można grać tylko do jesieni?

„Co jest zielone?” – zabawa słownikowa. Dzieci wymyślają na podstawie własnych doświadczeń nazwy rzeczy, które są zielone.  Z uwzględnieniem różnych odcieni zieleni.

„Żaby też są zielone – wyścig żab” – zabawa ruchowa z elementem skoku. Rodzic wyznacza linie startu i linie mety. Dziecko ustawione na linii startu na sygnał rodzica obunóż skacze do mety, naśladując żaby.

„Jak pachnie kolor zielony?” – zabawa badawcza, rodzic umieszcza w tzw.  „magicznym pudełku” pozrywaną miętę, szczypiorek bądź inne zielone rośliny. Dziecko ma zamknięte oczy i po kolei wącha rośliny. Po czym próbuje odpowiedzieć na pytania: Co czujesz? Czy wąchanie tego sprawia ci przyjemność? Na koniec rodzic pokazuje dziecku zawartość pudełka.

„Żaba” – praca plastyczna – origami, zadaniem dziecka jest ułożenie żaby z wyciętych kół o różnej wielkości. Można skorzystać z poniższych wzorów:

Ps. Podzielcie się z nami waszymi efektami prac, wysyłając zdjęcia.

Praca w Piszę i Liczę strona 76  (6latki) – rozwijanie sprawności manualnej, ćwiczenia w pisaniu wyrazów po śladzie.

Karta pracy część 4 strona 26 (5 latki) – usprawnienie pamięci wzrokowej na materiale obrazkowym.

Zadanie dla chętnych- spróbujcie przeczytać poniższy tekst: ,,Koncert żaby”