• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa III – 57

Witajcie Kochani!

Dziś znowu wybieramy się na spotkanie z egzotycznymi zwierzętami.

Na początek oczywiście zabawa z tańcem i piosenką

Popatrzcie teraz i zapamiętajcie, kto wystąpi w naszym filmie

 

Odpowiedzcie na parę pytań

  • ……/ dziecko wymienia nazwę zwierzęcia/, on lubi…..
  • jak wygląda słoń?
  • jak wygląda żyrafa?
  • jak wygląda hipopotam?
  • Rodzic podaje nazwę zwierzęcia, a Dziecko wymienia wszystkie słowa, które z nim się kojarzą,

 

A teraz zagadka:

Nie chodzi, a pełza

syczy groźnie wciąż

bo to jest……/ wąż/

Teraz zapraszamy do kolejnej zabawy. Czary – mary zamieniamy swoje języczki w węże i……

Wąż spał smacznie w swojej jaskini / język leży płasko na dnie jamy ustnej/, kiedy mocniej zaświeciło słońce, zaczął się wiercić / poruszamy czubkiem języka za dolnymi zębami /. Obudził się, podniósł,/ dotykamy językiem do dziąseł za górnymi zębami/  i rozejrzał się dookoła / oblizujemy górne i dolne zęby od strony wewnętrznej/. Chciał wycisnąć się ze swojej jaskini / przeciskamy język między zbliżonymi do siebie zębami/, ale okazało się, że przejście zablokował duży kamień / przy złączonych zębach rozchylamy i łączymy wargi/. Po kilku próbach udało się ominąć przeszkodę. Wąż wyszedł na zalaną słońcem polanę / wysuwamy język daleko do przodu /. Zatańczył uradowany / rozchylamy usta, jak przy uśmiechu, oblizujemy wargi ruchem okrężnym / i zasyczał głośno / wymawiamy sssss…..pamiętając o złączeniu zębów i języku cofniętym za zęby/.

A teraz popatrzcie na kartę poniżej, wytnijcie węża, umieśćcie go na nitce i dmuuuuuuchamy / wdech nosem, wydech ustami / a wąż pięknie zatańczy.

Możecie też pobawić się z pandą

I na koniec jeszcze kilka zadań

Pokoloruj węża .

Na dziś to już wszystko, ale możecie jeszcze bawić się, ile tylko chcecie
w towarzystwie zwierząt egzotycznych.

Wspaniałego dnia życzymy Wam i Waszym Rodzinkom.

Do jutra!

Skip to content