• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa V – 57

Witamy Was Kochane Przedszkolaki na kolejnych zajęciach poświęconych kolorom lata dziś  poznamy kolor NIEBIESKI.

Czy pamiętacie o codziennej gimnastyce? Przypomni Wam o tym poniższy obrazek dziś wykonujemy ćwiczenia przygotowane na środę. Zapraszamy?

„Jaki kolor ma morze?” – zabawa słownikowa. Dziecko przygląda się poniższym obrazkom i stara się opowiedzieć co na nich widzi, jaką dostrzega różnicę. Rodzic opowiada dziecku , że morze jako woda może mieć różne odcienie koloru niebieskiego, np. w zależności od pogody, od miejsca w którym się znajduje – jasnoniebieski, ciemnoniebieski, błękitny, granatowy itp.

„Niebieski parzy” – zabawa ruchowa z elementem rzutu. Rodzic rzuca piłkę do dziecka, wypowiadając nazwę jakiegoś dowolnego koloru. Dziecko musi złapać piłkę, gdy słyszy nazwy każdego z kolorów oprócz niebieskiego. Jeżeli dziecko nie złapie piłki na inny kolor niż niebieski lub złapie na kolor niebieski, to oddaje fant, np. but. Na koniec zabawy dziecko musi wykupić fanty, np. zrobić 5 pajacyków, podskoczyć 3 razy na jednej nodze itp.

„Deszczowa pogoda” – zabawa plastyczna – korelacja muzyki z plastyką – wykorzystanie efektów dźwiękowych. Dziecko przygląda się poniższym obrazkom przedstawiającym różne rodzaje chmur: białe, deszczowe, ciężkie i ciemne burzowe, z których pada deszcz, następnie stara się opowiedzieć z czym kojarzą mu się  te chmury oraz do czego są podobne. Dziecko powinno dojść do wniosku, że deszcz też jest koloru niebieskiego. Rodzic szykuje w kubeczkach niebieskie farby w różnych odcieniach. Dziecko słuchając poniższej muzyki relaksacyjnej, maluje niebieski obrazek, wykorzystując naszykowane farby.

„Łódka” – praca według wzoru techniką origami. Dokładna instrukcja wykonania łódki z papieru w poniższym filmiku zapraszamy do wykonania, łódki te będą potrzebne już w następnej zabawie.

 „Wyścigi łódek” – zabawa oddechowa. Rodzic przygotowuje do zabawy dmuchany basen napełniony wodą lub dużą miskę. Dziecko puszcza wcześniej wykonane łódki papierowe (dwie lub więcej) na wodę i dmucha na nie, aby jak najszybciej dotarły na przeciwległy brzeg.

Na zakończenie propozycja wysłuchania piosenki z jednoczesnym jej pokazywaniem

,,Oto Morze Bałtyckie jest”

Zadanie dla chętnych: Pod każdym obrazkiem napisz taką cyfrę ile słyszysz sylab w jego nazwie np. pił-ka (2 sylaby). Można również nazwę danego obrazka głoskować np.  l-o-d-y

Skip to content