• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 57

1. „Barwy tęczy” – zabawa ruchowa doskonaląca płynność ruchów w przestrzeni.

Dzieci do piosenki Tęcza cza, cza, cza wykonują improwizacje ruchowe z użyciem wstążek.

2. „Zapamiętaj kolory” – zabawa językowa. Rodzic prosi dzieci o przypomnienie nazw kolorów, które tworzą tęczą w odpowiedniej kolejności. Dziecko określa głoskę w nagłosie tych nazw.

3. „Tęcza w wodzie” – zabawa badawcza – dzieci nalewają wody do miski i wkładają do środka lusterko tak, by opierało się o ściankę. Kierują snop światła latarki na część tafli znajdującej się pod wodą. Na kartce trzymanej za latarką obserwują tęczę.

4. „Jak sprowadzić tęczę?” – zabawa badawcza

5. „Tęcza” – praca plastyczna praca plastyczna. Dzieci malują tęczę na dużych arkuszach papieru za pomocą gąbek lub pędzli, wycinają elementy z papieru kolorowego i naklejają pod tęczą, tworząc dowolny krajobraz.

6. Praca z KP4.40a – rysowanie wyniku eksperymentu;

7. Praca z KP4.40b – kolorowanie mozaiki zgodnie z kodem

Skip to content