• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa II – 60

Bezpieczne wakacje” Małgorzata

Przyszło już lato, nadeszły wakacje,
Czekają na ciebie same atrakcje:
Wspinaczki w górach, wyjazd nad morze,
Zwiedzanie  zabytków, rejs po jeziorze.
Lecz żeby wakacje były udane,
Posłuchaj rad, które są tutaj dane:
Chodząc po górach drogi przedszkolaku
Nigdy nie zbaczaj z wybranego szlaku,
Trzymaj się trasy, idź za przewodnikiem,
Bądź mądry, grzeczny i nie bądź psotnikiem.
Nad morzem słonko mocno świeci,
Grzeje, opala dorosłych i dzieci.
Posłuchaj mamy lub taty, co powie:
„Na plaży miej kapelusz lub czapeczkę na głowie.
Kremem trzeba posmarować i buzię i ciało,
by potem nie piekło i nie bolało.
Od czasu do czasu usiądź też w cieniu
– wtedy nie ulegniesz groźnemu poparzeniu.”

Rozmowa na temat wiersza:

– jak należy zachować się w górach?

– jak należy zachować się na plaży?

 Zabawa „ Lubimy ćwiczyć”

PASTOWANIE PODŁOGI- Dziecko siedzi na podłodze z ugiętymi kolanami pod stópkami trzyma po 1 woreczku( jak nie posiadamy woreczków może być zwinięta chusta). Dłonie oparte są o podłogę za sobą. Na sygnał rodzica dziecko „pastuje podłogę, przesuwając woreczek do przodu i tyłu w bok. O woreczek oparte są tylko czubki palców stóp. Ćwiczenie trwa ok. 1 min

ROBIENIE NA DRUTACH- Dziecko siedzi na podłodze w siadzie rozkrocznym z nogami ugiętymi. Kolana sa skierowane na zewnątrz, podeszwy stóp skierowane jedna do drugiej. Nogi są uniesiona nad podłogę, stopy trzymają po ołówku lub kredce. Na sygnał rodzica dziecko udaje robienie na drutach.  Ćwiczenie trwa ok. 1 min następnie przerwa. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

CZATUJĄCY INDIANIN- Dziecko leży na brzuszku, ręce ułożone wzdłuż tułowia. Na hasło rodzica – Indianin patrzy-dziecko podnosi jedną rękę do  głowy, trzymając dłoń nad oczami. jednocześnie unosi nad podłogę głowę i obserwuje co się dzieje wokół. Na hasło rodzica- Indianin odpoczywa- dziecko wraca do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy

PRZERZUĆ WORECZEK– Rodzic wyznacza linie ( np. sznurek zawiązuje o dwa krzesła),  dziecko siada naprzeciwko wyznaczonej linii z gołymi stópkami  w odległości ok. 1 m. zadaniem dziecka jest przerzucenie stópkami woreczek przez Line. Za każdym razem rodzic podnosi linie coraz wyżej.

RELAKS – dzieci kładą się podłodze i przy spokojnej muzyce z cyklu „Muzyka relaksacyjna” wykonują głębokie wdechy nosem oraz wydechów ustami.

Skip to content