• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 63

1.Zestaw ćwiczeń gimnastycznych

2. Witam wszystkich, którzy… i kończy je dowolnie, np.: lubią lody czekoladowe; mają na sobie co zielonego; są dziś w dobrym humorze. Dzieci, które identyfikują się ze słowami wstają i machają.

3. „Mój przyjaciel” – Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

Kogo nazywamy przyjacielem? Czym przyjaciel różni się od kolegi? Jak po­winien się zachowywać przyjaciel? Co to znaczy, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? Kto z was ma przyjaciela?  Mój przyjaciel jest… –  dzieci starają się dodać jak najwięcej określeń.

4.„Koleżanki i koledzy” – zabawa plastyczna. Dzieci rysują na kartkach swoje portrety, następnie umieszczają portrety w ramkach i naklejają je na dużym kartonie. Przygotowują karteczki ze swoimi imionami, przyklejają je pod ramkami z portretami.

5. Praca z 46a– czytanie zdań, rysowanie lodów, wykonywanie obliczeń, łączenie podpisów z właściwymi obrazkami;

6. Praca z 46 b – podawanie nazw przedmiotów na ilustracjach, wykreślanie nazw przedmiotów, odczytywanie hasła;

7. Zabawy ruchowe przy piosence Po łące biega lato

Skip to content