• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 64

Temat dnia: Bezpieczne wakacje.

Zabawa ruchowa „Twister” . Malujemy na chodniku kredą koła tej samej wielkości w kilku szeregach, składających się z tej samej liczby kół. W każdym szeregu koła mają jeden kolor np. pierwszy szereg- zielony, drugi – zółty itp. Rodzic wydaje dziecku polecenia: lewa/prawa ręka/noga na kolor…….  Dziecko musi dotknąć koloru odpowiednią kończyną według polecenia. W ten sposób utrwalamy kierunki lewa/prawa.

Rozmowa na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji z wykorzystaniem poniższych plansz. 

„Wakacyjny regulamin” – zajęcia dydaktyczne. Wspólne stworzenie regulaminu zachowywania się na wakacjach. Rodzic zapisuje zasady proponowane przez dzieci za pomocą słów i piktogramów. Dzieci podpisują się pod regulaminem .

Numery alarmowe – przypomnienie numerów alarmowych. Utrwalamy numer 112 za pomocą wyliczanki z pokazywaniem: Jedne usta, jeden nos, dwoje oczu (razem daje 1-1-2 , czyli numer alarmowy)

Wykonanie pracy plastycznej „Flaming” za pomocą odcisku ręki w farbie. Domalowywanie szczegółów pędzelkiem.

Zapoznanie z piosenką „Idą wakacje” Majki Jeżowskiej, nauka refrenu

Refren: Idą wakacje
Ciepłe lato jest o krok
Nasze wakacje
Czekasz na nie cały rok
Idą wakacje
Dzikie noce słodkie dni
To co chcesz się zdarzy w słońcu na plaży
Poczuj ten gorący rytm

Skip to content