• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 65

1.  W co się bawić latem? – propozycje zabaw

„Piłeczka” – zabawa w przedmuchiwanie piłeczki pingpongowej. Rodzic nakleja na podłodze kolorową taśmę, tworząc tor, po którym dzieci przedmuchują piłeczkę pingpongową za pomocą słomek trzymanych w buzi.

„Poszukiwanie skarbów” – zabawa ruchowa. Podążanie za wskazówkami drugiej osoby, doskonalenie słuchu fonemowego, poruszanie się we wskazanym kierunku. Rodzic ukrywa piracki skarb (dowolny przedmiot), dziecko szuka skarbu zgodnie ze wskazówkami (zabawa w „ciepło zimno” lub podążanie za instrukcją słowną – trzy kroki w prawo, dwa kroki w lewo itd.)

Zabawa muzyczno- ruchowa „Osiem kratek” utrwalająca liczebniki porządkowe. Na chodniku rysujemy kredą osiem dużych kwadratów, jak w tradycyjnej grze w klasy. Zadaniem dziecka jest przeskakiwać z kratki do kratki wykonując zadania z piosenki.

 

2. Posłuchajcie piosenki „Niech żyją wakacje”

 

3. Rozmowa na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji z wykorzystaniem plansz

4. Praca plastyczna – spróbujcie razem z rodzicami wykonać żaglówkę z papieru

Żaglówka origami – tutorial

5. Karty pracy dla chętnych

– labirynt

– sudoku

Skip to content