• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa III – 5

Witajcie Kochani!!!

 

1. Gimnastyka połączona z tańcem to jest to! Razem z mamusią/tatusiem wykonaj ruchy do piosenki „Prosty taniec”.

2. Dziś pierwszy raz  wykonamy zadania z programowania przy użyciu komputera i myszki. Możecie wykonać wszystkie trzy zadania lub wybrać te, które Wam najbardziej odpowiadają.

https://view.genial.ly/604e3e6bed96700d20b35394/interactive-content-pisanki-kraszankiby-anna-swic

  • Pierwsze zadanie jest dość trudne, jeśli macie ochotę je wykonać poproście o pomoc starsze rodzeństwo lub rodziców. Polega na zapełnieniu pól odpowiednimi kolorami.
    Barwę wybieramy klikając w kropkę. Następnie klikamy w pola, na których ma się znaleźć. Potencjalne pomyłki poprawiamy wybierając biały kolor.
    Co udało się stworzyć? Jeśli ułożycie cały obrazek, to pochwalcie się na naszej grupie. Ciekawe czy ten obrazek coś Wam przypomina?

Klikając na zieloną strzałkę przechodzimy do drugiego zadania, które jest znacznie łatwiejsze. Tworzyć będziemy obrazek, ale tym razem na podstawie kodu binarnego. Pomoże w tym tabela z zerami i jedynkami. Pola oznaczone zerem zostawiamy puste, natomiast na pola oznaczone jedynkami przesuwamy brązowe kwadraty.

Dla tych, którzy nie chcą wykonać tego zadania w komputerze mamy kolorowankę, w której tak jak wyżej pola z zerami pozostają białe, natomiast pola z jedynkami kolorujemy na brązowo. Ciekawe co się Wam ukaże?

  • Ostatnie zadanie to ozdabianie pisanek. Do tego celu wykorzystajcie kolorowe kredki znajdujące się pod ikonką pisaka.

3. Na koniec zabawa dla całej rodziny „Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy”.
To zabawa, którą zapewne zna mamusia, tatuś, a nawet babcia. Mama/tata to Baba Jaga. Stoi tyłem do dziecka i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W tym czasie szybko biegnij w jej/jego stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Jeśli nie zdołasz się zatrzymać w bezruchu, wracaj na start, jak dotkniesz Baby Jagi – zajmij jej miejsce.

Pozdrawiamy Was gorąco!!!

Już dziś zapraszamy na jutro!

 

Skip to content