• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Język angielski – 2

Dzień dobry dzieci, dzisiaj porcja materiałów związanych z pogodą. 🙂 
 
Zacznijmy od piosenki:

 

SŁOWNICTWO DO NAUKI: słowniczek

Sunny – słonecznie

Rainy – deszczowo

Cloudy – pochmurnie

WPROWADZENIE NOWEGO SŁOWNICTWA:

Nowy materiał leksykalny wprowadzamy dzieciom za pomocą kart obrazkowych. Prezentujemy dany obrazek, wypowiadamy słowo z języku angielskim, następnie wspólnie z dzieckiem, kilkakrotnie powtarzamy słowa.

PRZYKŁADOWE ZABAWY:

Tower – na utrwalenie słownictwa pokazujemy kartę obrazkową. Dziecko nazywa wybraną przez Rodzica kartę. Jeśli prawidłowo odgadnie, kładzie w nagrodę kartę na dywanie, a na niej kubeczek plastikowy, czyli karta – kubek – karta – kubek, itd. Gdy wszystkie słowa zostaną podane, liczymy wszystkie poziomy wieży i zdmuchujemy.

 

Memory – drukujemy podwójnie obrazki przedstawiające słowa związane z pogodą. Zadaniem dziecka jest odszukiwanie par i nazywanie danego obrazka po angielsku

 

Skip to content