• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VII – 7

Dzień dobry 🙂

Mam nadzieję, że jesteście chętni do wykonywania kolejnych zdań, które dla Was przygotowałam.

Dziś mam do zaproponowania kilka zabaw matematycznych .

Zacznijmy więc już teraz od znanej wam rozruszanki:

1.„Gimnastyka w podskokach z liczeniem”

.Po gimnastyce czas na zabawę.

  1. „Słyszę i liczę” – ćwiczenia liczbowe, odtwarzanie zasłyszanych dźwięków.

Poproś osobę dorosłą o przyłączenie się do wspólnej zabawy.

Na początek przygotujcie przedmioty niezbędne do wspólnej zabawy tj.: kubeczki lub jakiś pojemnik , a także klocki, guziki, pomponiki, klamerki itp.– dowolny materiał do przeliczania. Poproś rodzica o napisanie na pojedynczych karteczkach cyfr od 1-9.

  • Rodzic wrzuca do kubka określoną liczbę np. guzików w takim tempie, aby dzieci mogły je policzyć. Następnie dziecko układa przed sobą tyle samo guzików podpisując je odpowiednią cyfrą. W celu sprawdzenia dzieci wysypują z kubka liczmany i liczą.  Kto miał tyle samo, dobrze wykonał zadanie.
  • Rodzic klaszcze, uderza w metalowy przyrząd, a dzieci odtwarzają dźwięki za pomocą liczmanów, odpowiednio je podpisując. Przy kolejnym powtórzeniu zabawy R.. uderza w przyrząd, a dzieci podskakują tyle razy ile dźwięków słyszą.
  1. „Znajdź różnicę”- to kolejne zadanie.

 

  1. „Policz i dodaj”- dodaj przedmioty i wklej odpowiednią cyfrę w brakujące pole.

  1. O to kolejne propozycje zabaw matematycznych ( klamerkowych, guzikowych)– może niektóre was zaciekawią ? Jeśli tak – przeslijcie zdjęcie.

 

  1. Pora na wykonanie kart pracy.

– dzieci starsze str. 74,75,76,77

– dzieci młodsze str.30,31.

To wszystko na dziś, życząc wam fajnej zabawy 🙂 Pozdrawiam wszystkich p.Iza.

Skip to content