• Telefon : 62 591 99 15
 • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
 • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole online-grupa IV-8

Witam Kochani po weekendzie. Na pewno macie mnóstwo siły na zabawę więc zaczynamy 

Tematyka tygodnia to Kosmos. Dzisiejszy zajęcia to zasypianie z ufoludkiem.

 

Zadanie 1

 • Kochani zaczynamy od nauki rymowanki o ufoludkach.

Ufoludki, ufoludki to

zielone, małe ludki

 • A teraz spróbujcie mówić rymowankę bardzo cicho a następnie bardzo głośno.

 

Zadanie 2

 • Posłuchaj opowiadania „Zasypianka z ufoludkiem”

 

Mam na imię Egon, a mój statek kosmiczny – Ogon. Mieszkamy na Marsie. Najbardziej lubię podróżować nocą. Ogon lata cicho jak ćma i jest tak malutki, że wszędzie możemy się wślizgnąć. Oblatywałem kiedyś po raz pierwszy planetę Ziemia. Ciekawe, czy jest zamieszkana… zastanawiałem się, zbliżając coraz szybciej do rozjarzonej kuli. Ogon zniżył lot i znalazłem się naprzeciwko domu z uchylonym oknem. Już po chwili byliśmy w środku. W łóżku spał olbrzym. Był częściowo przykryty. Miał na pewno jedną rękę, jedno ucho i głowę porośniętą ciemną trawą. Nie wiem, jak się poruszał, czy też na sprężynie, jak ja, czy jakoś inaczej, bo bałem się go odsłonić. Na mojej planecie najwyższy mieszkaniec ma dwadzieścia centymetrów wzrostu. A potem znalazłem dwa statki kosmiczne. – Co robisz? – spytał Ogon. – Próbuję uruchomić te rakiety. Przecież to są trampki! Nie ciągnij za sznurowadła, bo urwiesz! I w czym jutro ten chłopczyk pójdzie do przedszkola? – wskazał antenami na śpiącego olbrzyma. Nie chciałem dłużej słuchać, jak Ogon się mądrzy. Był już kiedyś wcześniej na Ziemi, z moim bratem. – Odlatujemy! – zatrzasnąłem kabinę. Olbrzym poruszył się gwałtownie. Ma jednak dwoje oczu, zauważyłem. I dwoje rąk. A skoro nosi trampki, ma również nogi… Wszystko to zapisałem szybko w moim elektronicznym notesie. – Wielki ze mnie naukowiec – mruknąłem z dumą na pożegnanie, wzlatując ponad dachy

 

 • Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:
 • Jak się nazywał ufoludek?
 • Jak się nazywało jego UFO?
 • Gdzie przyleciał Egon? Skąd przyleciał?
 • Czy był on duży czy mały – względem nas, ludzi?
 • Jak Egon opisał olbrzyma?
 • Z czym Egon pomylił trampki?
 • Co wyjaśnił mu Ogon?
 • Jak wyglądał Egon? Jak się poruszał?

 

Zadanie 3

 • Spróbujcie proszę narysować swojego ufoludka. Przesyłam małą podpowiedź Zadanie 4
  • Kochani czas poruszać się. Zapraszam do tańca przy piosence „Zielone ufoludki”

   

  https://www.google.com/search?q=zielone+ufoludki+-+fasolki&oq=zielone+ufoludki+-+fasolki&aqs=chrome..69i57j0i22i30l4.8736j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

   

  Zadanie 5

  • A teraz zadanie na świeżym powietrzu czyli to co najbardziej lubicie 

  Zabawa nosi nazwę – Jeden, dwa, trzy, ufoludek patrzy

   

   

  Rodzic musi wyznaczyć  teren do zabawy. Mama lub tata  jest ufoludkiem, przechodzi na drugi koniec terenu ,musi obrócić się tyłem do ciebie i mówi: Jeden, dwa, trzy, ufoludek patrzy! Ty w tym czasie idziesz  w stronę Rodzica.  Gdy tylko Rodzic  się odwróci, zatrzymujesz się i nie możesz się poruszyć.

   

  Zabawa ruchowa – Wesołe ufoludki.

  Zadaniem Waszym będzie naśladować podskoki za Rodzicem–  Rodzice podskakują rytmicznie: na obu nogach jednocześnie, raz na jednej nodze, raz na drugiej, raz do przodu, raz do tyłu itp.

   

  To już koniec zajęć na dziś, zapraszamy na kolejne już jutro.

  Pozdrawiamy –  Wasze Panie 

   

Skip to content