Przedszkole online- grupa I-9

Kochanie Maluszki!

1. Dzisiejsze spotkanie zaczynamy od wesołej gimnastyki. Wstajemy zatem i….skaczemy:)

1. A teraz porównajcie ze sobą poniższe zdjęcia:
    • Do którego lasu wolelibyście pójść na spacer?
    • Dlaczego? Kto wyrzucił śmieci do lasu?
    • Co by było gdyby wszyscy ludzie wyrzucali śmieci do lasu/na ulicę?

1. Jak myślicie co możemy jeszcze zrobić żeby chronić naszą planetę? Jeśli nie wiecie, to posłuchajcie

1. Zabawa ruchowa z ćwiczeniem oddechu „Sprzątanie lasu”

Rozłóżmy na podłodze kawałki gazet i zaznaczmy miejsce, które będzie pełnić rolę kosza na śmieci, np. hula hop. Zaproponujmy dziecku zabawę w sprzątanie lasu. Kawałki gazet to śmieci, które należy umieścić w koszu. Można to jednak zrobić tylko na czworakach i używając oddechu. Dołączmy do zabawy i pobawmy się w „kto posprząta więcej”.

1. Zachęcamy do udania się na spacer z dzieckiem i oglądania piękna przyrody z bliska.
    • Na spacerze dzieci wybierają jedno drzewo, które im się najbardziej podoba. Przyglądają mu się i  nazywają poszczególne elementy budowy drzewa ( pień, gałęzie, liście itp.)
    • Proponujemy dzieciom, aby obeszły swoje drzewo dookoła ze spuszczoną głową. Później proponujemy, aby powtórzyły okrążenia wokół drzewa z głową zadartą do góry i porównały to, co widzą w obu przypadkach.
    • Zabawa dydaktyczno-ruchowa Stań według wskazań, kształtująca pojęcia matematyczne. Dziecko ustawia się według wskazówek rodzica
    • stań obok drzewa
      • przykucnij pod (konarem, gałęzią)
      • schowaj się za drzewo