Przedszkole ONLINE – Grupa III – 9

Witajcie Kochani!!!

1. Na początek trochę ruchu 🙂

2. Do ćwiczeń wizualizacyjnych „Wyprawa na Zieloną Planetę” potrzebować będziecie jedynie krzesła, muzyki zamieszczonej poniżej i… wyobraźni.

Dziecko siada na krzesełku (fotelu w rakiecie), Rodzic opowiada krótką historię, której  towarzyszy podkład muzyczny.

Witajcie na pokładzie statku kosmicznego! Zabiorę was w niezwykłą podróż – na Zieloną Planetę. Zapnijcie pasy. Ruszamy. Statek wznosi się coraz wyżej i wyżej. Ziemia robi się coraz mniejsza… Jaka ona błękitna! Ale, ale, czujecie? Stajecie się coraz lżejsi. To dziwne uczucie to stan nieważkości – unosicie się w powietrzu, jakbyście w nim płynęli. Widzicie na zewnątrz ciemność kosmosu, którą rozświetlają migoczące gwiazdy. Zapadacie w sen, który będzie trwał kilka lat, ale dla was to tylko chwila.
Budzicie się. Statek kosmiczny zbliża się do Zielonej Planety. Patrzycie z zachwytem na zbliżającą się planetę. Serca biją wam mocno. Oto cel naszej wyprawy. Na planecie jest życie. Lądujecie.
Otacza was tłum uśmiechniętych mieszkańców planety. Czy przyjmą was życzliwie? Jak wyglądają mieszkańcy Zielonej Planety? Czy są podobni do was? Jak wygląda życie na tej planecie?

Rodzic przerywa opowieść i pyta:
− Jak się nazywa ta planeta?
− Jak mogli wyglądać mieszkańcy zielonej planety?

Wychodzicie ze statku. Wita was tłum postaci o uśmiechniętych twarzach, ludzkich twarzach,
tylko… zielonych. Co za ulga! Zwiedzacie planetę. Jest taka podobna do Ziemi, tylko wszystko
jest zielone!
Wracacie na Ziemię, szczęśliwi, że gdzieś jest życie podobne do naszego.

3. Zabawa ruchowo-naśladowcza
Dzieci siadają  na piętach, dłonie trzymają na udach. Na słowa Uruchamiamy rakietę zaczynają uderzać rytmicznie w uda: najpierw powoli, potem coraz prędzej. Następnie kręcą rękami młynek – najpierw powoli, potem coraz prędzej. Na słowo: Start wyciągają ręce do góry i głośno krzyczą: Uuuuu! (rakieta odleciała). Zabawę powtarzamy 3–4 razy

4. Życie na Zielonej Planecie – wykonanie rysunku zieloną kredką.
Jak myślicie, czy przyjemnie byłoby spotkać w kosmosie kogoś podobnego do nas?
Czy chcielibyście, żeby wszystko wokół was było w jednym kolorze?

Posłuchajcie wierszyka i spróbujcie narysować obrazek używając wyłącznie zielonych kredek.

Na zielonej planecie wszystko jest zielone –
drzewa, krzewy, kwiaty,
wszystkie zwierzęta, nie tylko oswojone.
Ludzie mają zieloną skórę, włosy i ubrania,
zielonymi oczami patrzą na słońce,
które zielona chmura przesłania.

5. Przypomnijcie sobie wczorajszą piosenkę „Ufoludki na urlopie”. Poskaczcie wesoło przy jej dźwiękach.

6. Odszukajcie na obrazku cztery ufoludki, które ukryły się przed mamą Zuzi. Posłuchajcie ich imion podzielonych na sylaby i powiedzcie je. Obrazek znajduje się również w Waszych kartach prac na stronie 26.

7. Na koniec przyjrzyjcie się obrazkom i poszukajcie dwóch takich samych łącząc każdą parę innym kolorem kredki.

Pozdrawiamy Was cieplutko, zapraszamy na jutro!!!