• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 9

Dzień dobry drogie dzieci. Podczas dzisiejszych zajęć poznamy  literkę c, C, poćwiczymy sprawność manualną oraz dowiecie się jakie znaczenie dla właściwego odżywiania i dla zdrowia mają witaminy. Zapraszam serdecznie do wspólnej nauki i zabawy.

„Pierwsze oznaki wiosny” – zabawy poranne Na poranną rozgrzewkę zachęcam do włączenia się do ćwiczeń dla dzieci. Specjalnie dla dzieci zabawy w ruchu prowadzi Akademia Krokieta i Lamy.

Razem z Mery z Kamery wybierzemy się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Będziemy uważnie obserwować przyrodę, naśladować ruchy i nasłuchiwać odgłosów zwierząt.

 Wystarczy wejść w link i bawić się razem z „Mery z Kamery”:

 

Na początek proponuję wierszyk – poproście kogoś z rodziny, aby Wam go przeczytał. Kto potrafi, może zrobić to sam.

 

„Witamina na wiosenną pogodę”

Urszula Kamińska

W kwietniu słońce mocniej świeci,

Cieplej jest, noc krócej trwa.

Lecz pogoda wciąż kaprysi,

Przeziębiamy się raz, dwa.

Kicha Cela, kicha Cezar,

Kaszel męczy też Cyryla.

Witaminę C przyjmują,

Tak najprościej – jedna chwila.

 

Po wysłuchaniu wierszyka spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Dlaczego witamina C jest ważna? Jaki owoc ma dużo witaminy C? Jakie inne owoce i warzywa mają dużo witaminy C?

 

Teraz obejrzyjcie filmik, który przybliży Wam witaminę C.

 

 

Czas na piosenkę – wysłuchajcie piosenki o literce C i poruszajcie się trochę w rytm muzyki. Na pewno dacie radę! A może komuś uda się zaśpiewać piosenkę?

 

 

Czas na poćwiczenie sprawności manualnej. Wykonajcie zadania w Kartach Pracy 3 .s. 38–39– prezentacja liter wielkiej i małej, wskazywanie miejsca głoski w wy­razie; dobieranie podpisów do obrazków; plątaninki literowe, próby pisania liter, ćwiczenia w czytaniu oraz kartę  pracy Czytanie i Pisanie s.53. – odszukiwanie liter c, C wśród podobnych kształtów, pisanie po śladzie.

 

Żebyście mogli troszkę odpocząć i się zrelaksować proponuję obejrzenie filmiku o witaminach.

Posłuchajcie  piosenkę o witaminkach.

 

Na koniec dzisiejszego dnia proponuję, abyście wspólnie z rodzicami wykonali pyszną lemoniadę. Będziecie potrzebować cytryn, wody i miodu lub cukru do smaku. Do wody wyciskamy sok z cytryn, można dodać też kilka plasterków cytryny, a później słodzimy do smaku. Smacznego!

 

Mam nadzieję, że dobrze się dziś bawiliście. Do widzenia , do jutra.

 

Skip to content