Przedszkole ONLINE – Grupa III – 10

Witajcie Kochani!!!

1. Kto chciałby zostać kosmonautą? Czy są jacyś chętni?

Jeśli tak to potrzebujecie rakiety. Poszukajcie wśród zabawek różnych klocków, zbudujcie z nich rakietę, możecie również wykorzystać plastikowe lub papierowe kubeczki. Do dzieła!

2. Zabawa ruchowa – „Podróż rakietą”.  Rodzic wyznacza miejsca startu i mety – lądowania. Dziecko jest rakietą. Na podany sygnał rakieta startuje – dziecko wykonuje umowne ruchy w coraz szybszym tempie, a następnie biega za rodzicem, czyli podróżuje w kosmosie. Po wykonaniu jednego okrążenia rodzic z dzieckiem lądują – przykucają. Zabawę można powtarzać kilka razy.

3. Kosmonauci muszą mieć dobry słuch, pobawmy się w rozpoznawanie odgłosów wydawanych przez metalowe przedmioty, np.: monety, klucze, łyżki, pokrywki. Rodzic pokazuje zgromadzone przedmioty, dziecko je nazywa, określa, do czego służą. Następnie dziecko odwraca się tyłem i odgaduje, którym przedmiotem Rodzic wydaje dźwięk.

Posłuchajcie piosenki „Chciałbym zostać kosmonautą”

Chciałbym zostać kosmonautą (sł. i muz. Danuta i Karol Jagiełło), MAC EDUKACJA (soundcloud.com)

Rozmowa na temat piosenki.
– Kim chcieliby zostać koledzy i koleżanki chłopca?
– Kim chciałby zostać chłopiec?
– Co robi kosmonauta?
– Kim chciałoby zostać rodzeństwo chłopca?

4. Zabawa rytmiczna „Ufoludki”

5. Gdy ktoś chce zostać kosmonautą, musi być bardzo sprawny fizycznie: silny, zwinny, wysportowany. Zapraszamy do wykonania ćwiczeń.

Zaczynamy:

− Połóżcie się na plecach.

− Połóżcie się na boku i pomachajcie dłonią.

− Połóżcie się na brzuchu i uderzajcie stopami o siebie.

− Połóżcie się na brzuchu i wydłużcie swoje ręce i nogi.

− A teraz usiądźcie i szeroko rozstawcie nogi.

− Pochylcie się do przodu i spróbujcie obiema dłońmi dotknąć palców stóp.

− Zamknijcie oczy i palcem wskazującym znajdźcie czubek swego nosa.

− A teraz klęknijcie na podłodze i spróbujcie zaokrąglić swoje plecy.

− Dotknijcie jedną ręką podłogi, a palcem wskazującym drugiej ręki wskażcie niebo. − Podnieście kolano, aby nie dotykało podłogi.

− Teraz stańcie na obu nogach.

− Wyciągnijcie obie ręce w kierunku nieba.

− Wyprostujcie obie nogi i spróbujcie dotknąć dłońmi stopy.

Zrobiliście wszystko? Wspaniale! Każdy z Was zdał test na kosmonautę 🙂

6. Na koniec dzisiejszych zabaw odszukajcie w Waszych kartach prac stronę nr 27, na której znajdziecie pojazd ufoludków. Dokończcie go rysować łącząc kropki i pokolorujcie.

Do zobaczenia jutro. Pozdrawiamy gorąco 🙂