• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole online-grupa2-11

Witamy Was Dzielne Przedszkolaki w kolejnym dniu,  dziś będziemy rozmawiać
o SEGREGOWANIU ŚMICI. Jeśli jesteście już gotowi i rodzice także no to zaczynamy?.

Na początek zapraszamy Was do wysłuchania piosenki ,,Śpiewające Brzdące – Olek i śmieciarka”.

https://www.youtube.com/watch?v=DCWeK9O5GQk

A teraz poproście rodziców o pomoc w zabawie ,,Segregowanie śmieci”

Rodzic przygotowuje dwa worki na śmieci, a następnie rozsypuje na podłodze np. butelki po napojach, nakrętki plastikowe, reklamówki, stare gazety, papierowe torebki. Zadaniem dziecka jest posegregować śmieci czyli:

– do jednego worka wkładają rzeczy wykonane z tworzywa, plastiku,

– do drugiego worka wkładają rzeczy wykonane z papieru.

Na koniec rodzic, pokazuje dwa worki, które dziecko wypełniło, posegregowało śmieciami. Wyjaśnia dziecku, że z odzyskanego ze śmieci papieru można otrzymać papier np. na pudełka na buty, papier toaletowy, a z butelek można otrzymać np. tworzywo na pojemniki.

 

Następnie zapraszamy Was Kochane Przedszkolaki na bajkę edukacyjną- proekologiczną, z której dowiecie się wielu interesujących wiadomości o segregacji śmieci oraz tego do jakich pojemników należy je wrzucać.

https://www.youtube.com/watch?v=RV5IBJGAypY

 

Odpady- śmieci można wykorzystać w inny sposób np. wykonać z nich ciekawe, zabawne prace, poniżej znajdziecie kilka propozycji. Zachęcamy do wspólnej zabawy z całą rodzinką?.

Z pewnością znacie Świnkę Peppa, która też uczy się segregacji śmieci, popatrzcie ?

https://www.youtube.com/watch?v=WXSYr0U43rs

 

Karta pracy dla chętnych. Poproście rodziców, aby przeczytali Wam napisy umieszczone na pojemnikach, Waszym zadaniem jest je pokolorować na odpowiedni kolor.

Pamiętacie do jakiego pojemnika wrzucamy plastik? Tak Brawo do żółtego, a do jakiego pojemnika należy wrzucić szkło? Tak zgadza się do zielonego, a do jakiego pojemnika wrzucamy papier? Tak do niebieskiego. Jesteśmy pewne, że poradzicie sobie doskonale sami, bądź z niewielką pomocą rodziców?

Skip to content