Przedszkole online- grupa II-12

Kochane Przedszkolaki witamy Was na ostatnich zajęciach w przedszkolu online. Czy pamiętacie o czym wczoraj były zajęcia? Tak o Segregowaniu śmieci. Dziś utrwalimy sobie te wiadomości, a pomoże Nam w tym Kubusiowy Przyjaciel Natury czyli KUBUŚ😊

Na dobry początek dnia krótka gimnastyka, wykonajcie ćwiczenia tak jak pokazują wam dzieci na obrazku😊

,,Kto tutaj tak naśmiecił” Rodzic pokazuje dziecku poniższą kartę pracy na której narysowany jest podwodny świat pełen śmieci. Pośród butelek, puszek, toreb foliowych, kaloszy ukryte są morskie stworzenia: ryby, meduzy, koniki morskie itp. Zadaniem dziecka jest odnalezienie zwierząt jeśli jest taka możliwość pokolorowanie ich.

Pytania:

–  Jak myślicie, czy te zwierzęta dobrze czują się w takim otoczeniu?

– Czy wiecie kto tak bardzo tu naśmiecił? (odpowiedzi: „ludzie”, „każdy z nas”, „my”).

Każdego dnia ludzie na całym świecie wyrzucają tony niepotrzebnych rzeczy. (To ogromna góra śmieci!) Śmieci zalegają nie tylko w morzach, oceanach, rzekach, ale także w lasach. Szkodzą zwierzętom, roślinom i zdrowiu każdego z nas.

A teraz Kochane przedszkolaki zapraszamy Was na obejrzenie bajki edukacyjnej ,,Rady na odpady”

DŁUUUUUGIE ŻYCIE ŚMIECI

Na świecie mamy różnego rodzaju śmieci i to, z jakiego rodzaju materiału są one zrobione zależy jak długo będą się rozkładać, czyli po ilu latach znikną. A wiecie Kochani, że niektóre śmieci nie znikną wcale np. Styropianowy kubek

• papier rozkłada się ok. 6 miesięcy
  • reklamówka foliowa ok. 300 lat (to bardzo długo)
  • Puszka ok.100-200 lat (to bardzo długo)
  • Szklana butelka – ok. 4000 lat (to bardzo, bardzo, bardzo długo).
  • A teraz zapraszamy Was do wysłuchania piosenki ,,ZoZi – Świat w naszych rękach”

W piosence tej padło trudne słowo RECYKLING oznacza to że zużytych, niepotrzebnych śmieci, mogą powstać nowe rzeczy-przedmioty. Jeśli je odpowiednio posegregujemy czyli wrzucimy do odpowiednich pojemnikow

• Zadania dla chętnych:
  • A w naszej galerii prace Kornelii i Piotrka O. BRAWO KOCHANI😊
  • Kochane Przedszkolaki to były ostatnie zajęcia w przedszkolu online, gdyż w poniedziałek widzimy się w na żywo w NASZYM PRZEDSZKOLU w naszej Sali. Mamy nadzieję, że stęskniliście się tak samo ja My Wasze Panie😊. A tym czasem miłego, rodzinnego weekeduu, do poniedziałku.