• Telefon : 62 591 99 15
 • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
 • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole online- grupa II-12

Kochane Przedszkolaki witamy Was na ostatnich zajęciach w przedszkolu online. Czy pamiętacie o czym wczoraj były zajęcia? Tak o Segregowaniu śmieci. Dziś utrwalimy sobie te wiadomości, a pomoże Nam w tym Kubusiowy Przyjaciel Natury czyli KUBUŚ?

Na dobry początek dnia krótka gimnastyka, wykonajcie ćwiczenia tak jak pokazują wam dzieci na obrazku?

,,Kto tutaj tak naśmiecił” Rodzic pokazuje dziecku poniższą kartę pracy na której narysowany jest podwodny świat pełen śmieci. Pośród butelek, puszek, toreb foliowych, kaloszy ukryte są morskie stworzenia: ryby, meduzy, koniki morskie itp. Zadaniem dziecka jest odnalezienie zwierząt jeśli jest taka możliwość pokolorowanie ich.

Pytania:

–  Jak myślicie, czy te zwierzęta dobrze czują się w takim otoczeniu?

– Czy wiecie kto tak bardzo tu naśmiecił? (odpowiedzi: „ludzie”, „każdy z nas”, „my”).

Każdego dnia ludzie na całym świecie wyrzucają tony niepotrzebnych rzeczy. (To ogromna góra śmieci!) Śmieci zalegają nie tylko w morzach, oceanach, rzekach, ale także w lasach. Szkodzą zwierzętom, roślinom i zdrowiu każdego z nas.

A teraz Kochane przedszkolaki zapraszamy Was na obejrzenie bajki edukacyjnej ,,Rady na odpady”

https://www.youtube.com/watch?v=0WS8vo0iD2k

 

DŁUUUUUGIE ŻYCIE ŚMIECI

Na świecie mamy różnego rodzaju śmieci i to, z jakiego rodzaju materiału są one zrobione zależy jak długo będą się rozkładać, czyli po ilu latach znikną. A wiecie Kochani, że niektóre śmieci nie znikną wcale np. Styropianowy kubek

 • papier rozkłada się ok. 6 miesięcy
 • reklamówka foliowa ok. 300 lat (to bardzo długo)
 • Puszka ok.100-200 lat (to bardzo długo)
 • Szklana butelka – ok. 4000 lat (to bardzo, bardzo, bardzo długo).
 • A teraz zapraszamy Was do wysłuchania piosenki ,,ZoZi – Świat w naszych rękach”

  https://www.youtube.com/watch?v=pRNtFXew_VE

  W piosence tej padło trudne słowo RECYKLING oznacza to że zużytych, niepotrzebnych śmieci, mogą powstać nowe rzeczy-przedmioty. Jeśli je odpowiednio posegregujemy czyli wrzucimy do odpowiednich pojemnikow

 • Zadania dla chętnych:
 • A w naszej galerii prace Kornelii i Piotrka O. BRAWO KOCHANI?
 • Kochane Przedszkolaki to były ostatnie zajęcia w przedszkolu online, gdyż w poniedziałek widzimy się w na żywo w NASZYM PRZEDSZKOLU w naszej Sali. Mamy nadzieję, że stęskniliście się tak samo ja My Wasze Panie?. A tym czasem miłego, rodzinnego weekeduu, do poniedziałku.
Skip to content