Grupa VI – Puchatki

Grupa Puchatki  liczy 25 dzieci, wśród których jest 13 dziewczynek i 12 chłopców w wieku 6 lat.  Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne  w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzać wiedzę , rozwijają swoje umiejętności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym jest również realizacja programów edukacyjnych takich jak: ,,Uczymy dzieci programować” A. Świć. ,,Recepta przedszkolaka na zdrowie” A. Ukleja oraz ,,Mamo, tato co Wy na to” organizowanego przez Sanepid.

Wychowawczynie grupy: mgr Anna Ukleja, mgr Izabela Starkiewicz.