• Lokalizacja

Przedszkole jest położone z dala od hałasu głównych ulic i znajduje się w piętrowym budynku wolnostojącym, który spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny szkolnej. Do placówki jest bardzo dogodny dojazd.  Posiada monitoring całego budynku i placu zabaw.
Obiekt został całkowicie dostosowany do potrzeb i wymagań dzieci, posiada przestronne, kolorowe sale z łazienkami. Wszystkie meble, zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt terenowy na placu zabaw posiadają certyfikat bezpieczeństwa.

• Wyżywienie

Przedszkole prowadzi własną kuchnię, która spełnia wszystkie normy żywienia zbiorowego. Codziennie panie kucharki przygotowują w niej trzy smaczne, urozmaicone posiłki. Uwzględniamy indywidualną dietę dziecka.

• Ogród

Wszyscy wiemy,  jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, dlatego staramy się, aby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na dworze.
Nasz plac zabaw to ogród wyposażony w  nowy sprzęt terenowy do zabaw, dwie duże przykrywane piaskownice i inne urządzenia rekreacyjne dostosowane do wieku przedszkolaków.

• Godziny funkcjonowania przedszkola

Przedszkole jest czynne 11 godzin dziennie w godzinach od   600 do 1700  – godziny te dostosowane są  do potrzeb pracujących rodziców.
Przedszkole funkcjonuje przez 11 miesięcy w roku. Dyżur wakacyjny określa organ prowadzący.

• Bogaty program edukacyjny

W swojej pracy wspieramy się nowatorskimi metodami pracy. Stosujemy:
Edukację matematyczną według koncepcji E. Gruszczyk-Kolczyńskiej – „Dziecięca matematyka” ,”Metodę Ruchu Rozwijającego”- Weroniki Sherbone, Gimnastykę twórczą według koncepcji C. Orffa i R. Labana , Metodę Dobrego Startu – Marty Bogdanowicz, Pedagogikę zabawy, Kinezjologię edukacyjną – P. Denisona, elementy dramy, techniki C. Freineta.

• Oferta kulturalna

Dzieci biorą udział w imprezach, licznych konkursach, przeglądach organizowanych przez nasze przedszkole i inne placówki z naszego miasta oraz w konkursach ogólnopolskich.