Uroczyste otwarcie Przedszkola Nr 10 przy ulicy Marii Konopnickiej z udziałem władz wojewódzkich i miejskich nastąpiło 23 stycznia 1978 roku. Pod okiem wykształconej kadry pedagogicznej znalazło właściwą opiekę 120 dzieci. Z dniem 1.09.2000 roku przedszkole przeniesiono do budynku na ul. A. F. Modrzewskiego 4, gdzie znajduje się do dziś.

Przedszkole Nr 10 Kubuś Puchatek usytuowane jest w centrum wieloblokowego osiedla z dala od ruchliwych tras ruchu i hałasu miejskiego. Budynek otoczony jest dużym, pełnym zieleni placem zabaw. To jedno z największych ostrowskich przedszkoli. Pomimo tego, że przedszkole usytuowane jest na osiedlu Wenecja, to do tego przedszkola  przyjeżdżają rodzice ze swoimi pociechami z całego miasta.

Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej. Liczba kandydatów w ostatnim czasie wzrasta. W chwili obecnej do przedszkola uczęszcza 183 dzieci do ośmiu oddziałów.

Placówka posiada 8 dużych i jasnych sal zajęć dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci, w których funkcjonuje 8 oddziałów dziecięcych, salę projekcyjną oraz gabinet metodyczny, w którym usytuowana jest bogato wyposażona biblioteka przedszkolna.

W ciągu kilku ostatnich lat udało się poprawić funkcjonalny i estetyczny wizerunek przedszkola. Zmodernizowano sale dydaktyczne /wyposażono je w ciekawe pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt do zajęć ruchowych\. Przy każdej sali znajdują się sanitariaty. Sale, w których przebywają dzieci, a także inne pomieszczenia zostały tak zaprojektowane, aby  zapewnić maksymalne bezpieczeństwo najmłodszym.

Dyrektorem Przedszkola Nr 10 Kubuś Puchatek w Ostrowie Wielkopolskim jest mgr Natalia Jura. Pracę wychowawczo – dydaktyczną prowadzi 18 nauczycieli, zespół pracowników administracyjno- obsługowy liczy 11 osób.  Nauczyciele korzystają z ofert ODN w Kaliszu, systematycznie uczestniczą w różnego rodzaju kursach, warsztatach szkoleniowych zgodnie  z własnymi zainteresowaniami, a także potrzebami placówki.
Zadaniem przedszkola jest sprostanie wszystkim oczekiwaniom przedszkolaków oraz ich rodziców.

Przedszkole stwarza warunki do optymalnego rozwoju dziecka, poszerzania wiedzy i nabywania nowych umiejętności. Oferuje dużą ilość zajęć wspomagających twórcze myślenie, dąży by jego absolwent był osobą otwartą na świat  wrażliwą na piękno, tolerancyjną i akceptującą.

Kadra przedszkola zapewnia dzieciom atmosferę ciepła, bezpieczeństwa a także wspiera ich wszechstronny  rozwój tak, aby z bagażem wielu wspaniałych przeżyć, przydatnych umiejętności oraz rozwijanych talentów mogły potem rozpocząć edukację szkolną.