• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VIII – 2

Dzisiaj zachęcamy nasze przedszkolaki do posłuchania piosenki i wykonywania ćwiczeń razem z bohaterami.

 

Zestaw zabaw ruchowych

„Jestem słońcem” – język ciała – ćwiczenie dużych grup mięśniowych- dzieci w pozycji kucznej, głowy schowane, powoli podnoszą się, rozprostowują ręce, nogi, tułów, wyciągają ramiona w górę, przechodzą kilka kroków i znów wracają do pozycji kucznej.

„Bociany” – zabawa z elementem równowagi – dzieci chodzą unosząc wysoko kolana, na dźwięk bębenka stają na jednaj nodze i rozkładają w bok ręce.

„Mrówki budują mrowisko” – zabawa z elementem czworakowania – na dywanie są rozłożone kawałeczki gazety, dzieci (mrówki) chodzą na czworakach w różnych kierunkach, na hasło ” budujemy mrowisko” zbierają kawałeczki gazety, zanoszą na wyznaczone miejsce. Dajemy dziecku gazetę , zgniatamy ją tak, aby powstała kula (piłeczka) – rzuty i chwyty kulki w miejscu, w chodzie, w biegu, rzuty i chwyty z dodatkowymi zadaniami, np.: przed chwytem klasnąć, dotknąć ręką podłogi, W leżeniu przodem – przetaczanie kulki z ręki do ręki, podrzucanie kulki oburącz i jednorącz

Skip to content