• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VIII – 9

Dzień dobry, dzień zaczynamy od „Pracy rolnika”, która polega na słuchaniu wiersza, oraz ilustrowaniu go sylwetami takimi jak: kaczor, wróbel, zając, kogut, wrony i konie. Waszym zadaniem jest podnoszenie sylwetek zwierząt, kiedy te pojawią się w treści wiersza. Sylwety zwierząt pobrane ze strony pixabay.com

Wspólna praca Ludwik Wiszniewski

Kwaknął kaczor
raz i drugi:
− Na podwórku
widzę pługi…
Kwa, kwa!
Wróbel siedzi na stodole:
− Już gospodarz jedzie w pole…
Ćwir, ćwir!
Zając przysiadł
na ugorze:
− Już gospodarz w polu orze…
Hop, hop!
Na podwórku kogut pieje:
− Już gospodarz w polu sieje…
Ko, ko!
Na topoli kraczą wrony:
− Już koniki ciągną brony…
Kra, kra!
Teraz krzyczą wszyscy razem:
− Oraliśmy z gospodarzem!
Hej! hej!

Pora wykonać pracę plastyczną „Dlaczego rośliny rosną?”. Zastanówcie się czego potrzebują rośliny żeby się rozwijać i rosnąć? Porozmawiajcie o tym z rodzicami i wykonajcie pracę plastyczną na kartce A4 dowolną techniką, możecie użyć wszystkich przyborów jakie tylko macie w domu np. farb, pisaków, bibuły lub plasteliny. Na pewno dacie sobie radę ?

Na koniec karty pracy, które, są zgodne z podręcznikiem WSiP Plac Zabaw, na którym dzieci pracują w przedszkolu:
1. 5 latki :
2. 6 latki:

Skip to content