• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VIII – 17

Dzień dobry ?

Dzień zaczynamy od wygibasów https://www.youtube.com/watch?v=ozI7YcVASgo

Teraz czas na pracę plastyczną – „Opowiadanie o papierze” – praca plastyczna; Potrzebna będzie kartka A4 i ołówek, Zadaniem rodzica jest powiadanie o powstawaniu papieru w taki sposób, by wpleść działania matematyczne do wykonania przez dzieci. Zadaniem dzieci jest zapisanie działań i podpisanie się na kartce;
W pewnym lesie stały obok siebie cztery drzewa – wysokie i stare. Pewnego dnia drwale ścięli jedno z nich. Ile drzew zostało?,Ciężarówka wiozła do tartaku osiem ściętych drzew. Po drodze zatrzymała się w miejscu wycinki i pracownicy zapakowali na ciężarówkę jeszcze jedno drzewo. Ile drzew było razem na przyczepie ciężarówki? Dzieci mogą zapisywać liczbę drzew cyframi, symbolami, np. kropkami, lub rysunkami. Nie należy im podpowiadać, w jaki sposób mają wykonać to zadanie – wszystkie odpowiedzi są poprawne, jeśli prowadzą do właściwego wyniku.

Na koniec zadania w kartach pracy zgodne z podręcznikiem, na którym dzieci pracują w przedszkolu WSiP Plac Zabaw
1. 6 latki
2. 5 latki

Skip to content