• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VIII – Język angielski – 6

Dzień dobry 🙂

1. Zaśpiewajmy razem piosenkę:

2. WPROWADZENIE NOWEGO SŁOWNICTWA (ZNANE MISIE Z KSIĄŻEK/BAJEK):

Nowy materiał leksykalny wprowadzamy dzieciom za pomocą kart obrazkowych lub po prostu drukujemy sylwety znanych misiów na jednej kartce papieru, najlepiej na nieco sztywniejszej. Prezentujemy dany obrazek, wypowiadamy słowo z języku angielskim, następnie wspólnie z dzieckiem, kilkakrotnie powtarzamy słowa.

Pytamy: How many teddy bear characters do you know from cartoons/tales? (Ile misiów znasz z kreskówek?)

– Paddington bear

– Pooh bear

– Yogi bear

– Gummi bear

– Baloo bear

– Boo Boo bear

3. Zabawa „Who is missing”? – rozkładamy karty obrazkowe przedstawiające znane misie na dywanie. Dzieci zamykają oczy. R: close you eyes. Abracadabra, abracadabra, one, two, three.. open your eyes. Who is missing? Zadaniem dzieci jest odgadniecie jakiego misia brakuje.

4. Obejrzyjcie bajkę:

5. Zabawa: Look and find! – Rozkładamy karty obrazkowe przed sobą powtarzając kilkakrotnie  ich nazwy. Odwracamy wszystkie karty i ponownie powtarzamy ich nazwy. Zadaniem dzieci jest odnajdywanie wskazanych obrazków. Pytamy: Where is the Paddington Bear? (Gdzie jest miś Paddington?), itd.eo.

6. Karta pracy – Z pomocą rodzica połącz słowa z obrazkami.

7. Karta pracy – Pokoloruj według instrukcji, utrwalając przy tym kolory oraz niektóre części garderoby.

8. Na koniec zaśpiewajmy piosenkę:

Pozdrawiam!
Aneta Lis

Skip to content