• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VIII – Język angielski – 8

Witajcie 🙂 Zapraszamy do zabaw z językiem angielskim.

1. Zaśpiewajmy razem piosenkę:

2. WPROWADZENIE NOWEGO SŁOWNICTWA:

Przypomnijmy sobie słownictwo związane z rodziną.
Słowa  wykorzystane w kartach pracy: family (rodzina), mum (mama), dad (tata), baby (dziecko), grandma (babcia), grandpa (dziadek).

3. Magic eye – rozkładamy karty obrazkowe na dywanie. Nazywamy wszystkich członków rodziny po kolei. Następnie odwracamy do dołu jedną kartę i ponownie nazywamy wszystkie karty przedstawiające dane osoby razem z tą zasłoniętą. Potem znowu odwracamy drugą kartę i znowu nazywamy wszystkie karty razem z dwoma odwróconymi. Potem odwracamy trzecią, czwartą, itd. Dzieci próbują zapamiętać wszystkie odwrócone obrazki.

4. Zaśpiewajmy piosenkę:

5. Karty pracy:

6. Na koniec zaśpiewajmy piosenkę:

Pozdrawiam!
Aneta Lis

Skip to content