• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Kota

18 lutego w Przedszkolu przedszkolaki  z grupy I obchodziły „Światowy Dzień Kota”.
W tym dniu dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, wymalowały na swoich twarzach piękne noski i wąsy.
Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: zwijanie wełny, koci spacerek, kot do kota, koci tor przeszkód oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Podczas zabaw dydaktycznych tworzyły , segregowały, porównywały, przeliczały koty – liczmany.
Dzieci oglądały prezentacje multimedialne: ,,Skąd się wzięły koty”, ,,Ciekawostki o kotach”, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Celem obchodów było propagowanie szacunku dla kotów, nie tylko tych rasowych, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które jej potrzebują.
Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale bawiły się i długo będą pamiętały.
Skip to content