• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Wycieczka na skrzyżowanie

16 września nasze przedszkolaki z grupy IV wybrały się na pobliskie skrzyżowanie, w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zapoznawały się z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych w najbliższym otoczeniu przedszkola oraz przejściem dla pieszych. Obserwowały także zachowanie pieszych i pojazdów, a także przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przedszkolaki wraz z paniami przejdą przez przejście dla pieszych. Podczas przedszkolnej wycieczki dzieci także utrwaliły zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną.

Skip to content