• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Marchewki

Dnia 15.10.2021 r.  w naszej grupie świętowaliśmy „DZIEŃ MARCHEWKI”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesołe i zdrowe święto. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze dzieciaki do jedzenia zdrowych i bogatych w  witaminy warzyw, Przedszkole postanowiło zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył i wdrażał do prozdrowotnych nawyków. Dzieci były zachwycone obchodami,  prowadzono pogadankę na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym marchwi, zwrócona była uwaga na to jak wiele potrzebnych do prawidłowego rozwoju witamin ma marchew i inne warzywa.

Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie. W tym dniu od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem.

Na uroczystości można się było dowiedzieć się o licznych zaletach, szczególnie zdrowotnych, marchewki. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. A potem były marchewkowe konkursy i zawody. 

Dzieci miały okazję jeść marchewkę pod różnymi postaciami. Przedszkolaki  chrupały surowe marchewki, piły sok marchewkowy i degustowały surówkę.

Dzieci uczestniczyły również w konkursach, bawiły się i tańczyły przy skocznych piosenkach o marchewkach. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory. Na koniec ułożyły marchewkowe puzzle.

Skip to content