• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień bez skarpetek

21 października w grupie pierwszej odbyło się wspólne świętowanie „Dnia bez skarpetek”.

„Dzień bez skarpetek” ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, by dbać o stopy. Wszyscy wiemy, że chodzenie boso jest bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Dzieci z grupy pierwszej przekonały się o tym, że chodzenie boso to nie tylko zdrowie ale także wielka frajda.

Na początku naszych zajęć powiesiliśmy swoje skarpetki klamerkami na sznurku. Na dywanie odbyła się krótka gimnastyka stóp – bose stopy przedszkolaków witały się ze sobą. Potem dzieci z uśmiechami na twarzy przemierzały ścieżkę sensoryczną na bosaka. W koszyczkach sensorycznych znalazły się – kasztany, klocki płaskie, ciepła woda, zimna woda, woreczki foliowe, zwinięte kawałki serwetek, zakrętki, liście, obcięte gałązki krzewu, kamienie, folia bąbelkowa, gąbeczki do zmywania, silikonowe formy do babeczek, piankowe klocki oraz wata (która zrobiła dużo bałaganu na dywanie, ale po wspólnej zabawie dzięki pomocy Pani Kamili wszystko zostało dokładnie odkurzone). Na zakończenie zajęć przedszkolaki odbijały farbą swoją stopę na kartce papieru. W naszej sali powstała piękna galeria „bosych stóp” naszych kochanych przedszkolaków.

Skip to content