• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Konkurs plastyczny

W dniu 8 listopada 2021 tj. w poniedziałek w grupie pierwszej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Konkurs skierowany był do wszystkich chętnych dzieci z grupy pierwszej. Tematem konkursu była „Pani Jesień i jej kolorowa suknia”. Głównymi celami konkursu było: rozbudzenie twórczej inwencji naszych przedszkolaków, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych oraz przede wszystkim uwrażliwienie na piękno otaczających nas jesiennych barw.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej prezentującej Panią Jesień i jej kolorową, jesienną suknię. Do wykonania pracy dzieci mogły wykorzystać zarówno kredki, farby, kolorowy papier jak i bibułę, ale zachęcałyśmy również aby wykorzystać przede wszystkim naturalne materiały dostępne w naszych ogrodach czy parkach – takie jak kolorowe jesienne liście, gałęzie krzewów czy zasuszone źdźbła trawy.

Konkurs trwał przez dwa tygodnie od 25 października do 5 listopada. Dzieci z grupy pierwszej chętnie wzięły udział w konkursie. Jury konkursowe odebrało 10 przepięknych prac konkursowych. Aby docenić małych artystów każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodki wafelek. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone dodatkowo książeczkami.

W ocenie prac konkursowych i przydzieleniu pierwszych miejsc brałyśmy przede wszystkim pod uwagę samodzielność wykonania pracy przez dzieci jak i ciekawą formę wykonania pracy plastycznej. Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Bartek, drugie miejsce Filip a trzecie Zosia N. W naszej sali przedszkolnej powstała piękna galeria z jesiennymi pracami konkursowymi. Gratulujemy wszystkim przedszkolakom. Dziękujemy za udział w naszym jesiennym konkursie plastycznym, jednocześnie zachęcając do udziału w następnych konkursach.

 

Skip to content