• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”

5 listopada w grupie pierwszej obchodziliśmy „Międzynarodowy dzień postaci z bajek”. W tym dniu dzieci mogły przyjść do przedszkola przebrane w bajkowe stroje lub w bluzeczki z motywem ulubionego bohatera z bajki.

Na początku dzieci zrobiły prezentacje swoich strojów opowiadając jaki bajkowy bohater jest motywem ich dzisiejszego stroju. Po prezentacji strojów przyszedł czas na bajkowe zagadki. Dzieci z grupy pierwszej chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Przedszkolaki usłyszały między innymi zgadywanki takie jak: „Śnieżną buzię ma i krasnoludków siedmiu zna?”, „Jaka to dziewczynka ma roboty wiele, a na wielkim balu gubi pantofelek?”, „Jak ma na imię przywódca Psiego Patrolu?”, „Jak nazywa się miś o bardzo małym rozumku?”. Maluszki świetnie poradziły sobie z rozwiązaniem bajkowych zgadywanek.
Przedszkolaki otrzymały również dwa bajkowe zadania. Jako prawdziwi bajkowi znawcy musiały odnaleźć drogę z lasu do domu, niczym Jaś i Małgosia po śladach okruszków (okruszki zastąpiliśmy kawałkami bibuły i pociętych kartek). Drugie zadanie polegało na oddzieleniu ziarenek słonecznika oraz ziarenek dyni od surowego makaronu – dzieci wcieliły się tym samym w role Kopciuszka, który chciał iść na bal.
Dzieci z grupy pierwszej uczestniczyły również w „tanecznych pląsach” – bawiły się wspólnie przy bajkowych melodiach ze znanych bajek.
Po tanecznych szaleństwach dzieci usiadły przy stoliczkach i w grupach ułożyły bajkowe puzzle. Następnie wykonały prace plastyczną z motywem bajkowym. Prace wyszły dzieciom doskonale co można podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.
Na zakończenie bajkowych zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe medale.

Skip to content