• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień życzliwości

18 listopada w grupie pierwszej odbyło się wspólne świętowanie Dnia Życzliwości. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada 21 listopada. W naszej grupie obchodziliśmy go kilka dni wcześniej. Jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Symbolem tego święta jest kolor żółty – maluszki mogły w tym dniu przyjść ubrane na żółto. Głównymi celami wspólnego świętowania Dnia Życzliwości w grupie maluchów było kształtowanie umiejętności wyrażania życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych dzieci. Podczas porannych zajęć w Dniu Życzliwości przedszkolaki z grupy pierwszej wysłuchały opowiadań dotyczących bycia życzliwym. Dzięki temu dowiedziały się kto to jest „osoba życzliwa”, wymieniły z pomocą nauczyciela określenia które również opisują osobę życzliwą tj. miły, dobry, uczynny, pomocny, kochający. Przedszkolaki spróbowały swoich sił w rozwiązaniu wierszowanych zagadek, dzięki temu poznały trzy najważniejsze słowa – proszę, przepraszam i dziękuję. Później dzieci wspólnie wykonały plakat z serduszkami – na którym złożyły przyrzeczenie, że będą dla siebie mili, uczynni i życzliwi. Przedszkolaki z grupy pierwszej wysłuchały również rymowanek dotyczących życzliwości np. „Magiczne słowa wam przytoczyłam: Proszę, dziękuję, przepraszam, do zapoznania z nimi zapraszam”. „Życzliwość to dobra cecha, bo sprawia, że się ktoś uśmiecha”. „Czy życzliwość się opłaca? Ależ pewnie, zawsze wraca! Gdy kolega kłopot ma, koleżanka radę da”. „Bądź dobry i życzliwy, a będziesz szczęśliwy”. W tym dniu nie mogło również zabraknąć tanecznych pląsów do muzyki – oczywiście muzyka była również tematyczna. Przedszkolaki poznały kilka nowych piosenek dotyczących bycia życzliwym i słów przepraszam, proszę, dziękuję. Pod koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną – z uśmiechniętą buzią, otrzymały również uśmiechnięte naklejki, które każdy przedszkolak przykleił sobie na bluzeczkę. Uśmiechnięta buźka miała nam przypominać że jesteśmy dla siebie mili i koleżeńscy nie tylko od święta. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej „uśmiechniętej ramce”.

 

Skip to content