• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Pluszowego Misia

 

25 listopada w grupie pierwszej obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak mógł w ten wyjątkowy dzień przynieść do sali przedszkolnej swojego ulubionego pluszowego misia. Na początku zajęć każdy przedszkolak mógł powiedzieć jak nazywa się jego miś, od kogo go dostał, za co go lubi i co najbardziej mu się w nim podoba. Po prezentacji misiaki naszych przedszkolaków ustawiły się pod naszą zmisiowaną gazetką i utworzyły piękną wystawę pluszowych misiów. Następnie przyszedł czas na zadania. Śladami niedźwiedzich łap przedszkolaki dotarły do trzech misiów i ich miseczek. Należało dopasować misia do odpowiedniej miseczki. Kolejnym zadaniem było dopasowanie misia do odpowiedniej figury geometrycznej. W naszej grupie pojawił się także w tym dniu wyjątkowy gość – Kubuś Puchatek. Miś Kubuś przywitał się z każdym przedszkolakiem i życzył nam dobrego dnia. Dzieci były bardzo zaskoczone jego wizytą.  „Ruch to zdrowie, każdy mądry miś Ci to powie” – pod takim hasłem zaczęło się kolejne zadanie przedszkolaków z grupy pierwszej. Dzieci usłyszały między innymi takie zadania jak: zrób 5 przysiadów, podskocz 3 razy, biegnij w miejscu. Następnie dzieci wykonały tematyczną pracę plastyczną – z misiem i garnuszkiem miodu. Udało się również „wypełnić” niedźwiedzia odciskami dziecięcych paluszków. W tym dniu nie brakowało również zmisiowanych piosenek, które umilały nam chwile w naszej sali tego dnia.

 

 

Skip to content