• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Zabawy andrzejkowe

„Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”.
Takimi słowami grupa maluszków podtrzymała tradycję wróżb andrzejkowych i rozpoczęła swoje zajęcia. Dzisiejszego dnia każde dziecko mogło poznać co je czeka w przyszłości oraz dowiedzieć się, czy spełnią się jego marzenia. Zabawę rozpoczęły tańce i zabawy taneczne w rytm znanych piosenek dziecięcych. Później przyszedł czas na wróżby tj. „Grosik szczęścia”, „Jaki zawód?”, „Czarodziejskie buciki”, „Kubeczki z wróżbą”. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Powstałe kształty były świetną okazją do rozwijania wyobraźni. W zaciemnionej sali przy wykorzystaniu latarki dzieci próbowały odgadnąć do czego podobne są powstałe figurki woskowe.
Skip to content