• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień guzika

Dnia 9 grudnia 2021 w grupie pierwszej przedszkolaki obchodziły Dzień Guzika. Na początku zajęć dzieci za pomocą dotyku i słuchu próbowały odgadnąć co znajduje się w worku. Dzieci początkowo potrząsały workiem, później władały rączkę do worka i za pomocą dotyku udało się przedszkolakom odgadnąć co znajduje się w środku – oczywiście były to guziki. „Guzik tu, guzik tam, guzik krąży tu i tam. Jak to miło i wesoło, kiedy guzik krąży wkoło”. Dzieci z grupy pierwszej miały okazję zobaczyć mnóstwo przeróżnych guzików – dużych, małych, w najróżniejszych kolorach.

Pierwszym „guzikowym” zadaniem naszych przedszkolaków było podzielenie guzików na kolory (segregowanie). Drugim zadaniem było policzenie guzików – dzieci ćwiczyły umiejętności matematyczne dobierając guziki do pięciu. Kolejnym zadaniem przedszkolaków z grupy pierwszej było trafienie guzikiem do kubeczka ustawionego na stoliczku. Dzieci ćwiczyły tym samym swoją celność. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem.

Następnie dzieci układały „ślimakowy” wzór z guzików. Zajęcia zakończyło wykonanie pracy plastycznej – dzieci samodzielnie wykleiły guzikami szablon z literą G („G” jak guzik). Dzieci z grupy pierwszej były zachwycone zabawą guzikami. Na pewno guziki pojawią się na naszych zajęciach jeszcze nie raz.

Skip to content