• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Biały dzień

W poniedziałek 20 grudnia grupa I obchodziła Biały Dzień.
Zabawy miały za zadanie pobudzić zmysły, sensorykę i zachęcić dzieci do obserwacji i aktywnego doświadczania. Świetna okazją do tego była zabawa cieczą nienewtonowską.
Co to takiego? Brzmi naukowo, a to zwykła mąka ziemniaczana, która w połączeniu z wodą tworzy masę o zaskakujących właściwościach – z jednej strony ciecz jest lejąca, a z drugiej – zgnieciona lub uderzona robi się naprawdę twarda. Jest ciekawa sensorycznie i poznawczo.  Zabawa ta dostarczyła dzieciom niezwykle dużo pozytywnych wrażeń oraz pozwoliła na ćwiczenie rączek poprzez zgniatanie, formowanie, łapanie, przeciąganie i ściskanie cieczy.
Kolejnym wykonanym doświadczeniem było założenie hodowli kryształków z soli. Szklanki z gotową solanką do obserwacji zostały ustawione w widocznym miejscu naszej sali, tak by dzieci każdego dnia mogły obserwować zmiany zachodzące na sznurku.
Efekty zabaw i reakcje dzieci na tego typu zabawy przedstawimy na załączonych zdjęciach 🙂

 

Skip to content