• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Doświadczenia z wodą

W trakcie pierwszego tygodnia ferii (tj. od 17 do 21 stycznia 2022) przedszkolaki z grupy 1 wykonywały proste doświadczenia fizyczne (eksperymenty). Dzieci bawiły się wodą poznając jej właściwości. Przedszkolaki dowiedziały się „Czy lepiej pływać w wodzie słodkiej czy słonej?”. W tym eksperymencie główną rolę odegrało ugotowane jajko (w skorupce). W kolejnym doświadczeniu nasze maluchy poznały pojęcie „napięcia powierzchniowego”. W tym doświadczeniu główną rolę odegrał majeranek i płyn do mycia naczyń. Każdemu przedszkolakowi udało się „przegonić” majeranek co wywołało wielkie zdziwienie na twarzach maluchów. Dzieciom bardzo podobało się to „zjawisko”. W trzecim doświadczeniu postawiliśmy pytanie „Czy monety przeleją wodę?”. Dzieci mogły zaobserwować, że woda może być powyżej brzegu szklanki i się nie wylewa. Obserwowaliśmy także „zakwitające papierowe kwiaty na wodzie” oraz sprawdziliśmy jak to jest z „ciśnieniem wody na różnych głębokościach”. Eksperymentowanie bardzo spodobało się naszym maluchom co widać na zamieszczonych zdjęciach.

Skip to content