• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Pizzy

Dnia 10 lutego grupa pierwsza obchodziła „Międzynarodowy Dzień Pizzy”.

Dzieci na naszych zajęciach miały okazję dowiedzieć się jak robi się ciasto na pizze – jakie składniki są potrzebne aby powstało ciasto na pizze.

Dzieci próbowały zgadywać co wchodzi w skład ciasta na pizze i naprawdę świetnie sobie poradziły z tym zadaniem – pojawiła się mąka, woda, olej, sól. Trudność sprawiły dzieciom tylko drożdże. Dzieci obejrzały krótki film edukacyjny dotyczący powstawania pizzy.

Dzieci podczas „Dnia Pizzy” zagrały w grę memo – oczywiście tematycznie związaną z pizzą. Bardzo spodobała się dzieciom ta gra – już wiemy że będzie się ona pojawiała częściej na naszych zajęciach. Dzieci chętnie szukały takich samych par z zakrytych kart.

Dzieci w tym dniu miały okazję zrobić własną pizze – kolorowały składniki, które mogą się znaleźć na naszej pizzy i wklejały je na gotową kartę z ciastem. W tym dniu pojawiły się też karty pracy m.in. łączenie takich samych cieni, łączenie kropek czy sudoku. Zajęcia zakończyły się zabawami chustą animacyjną. Chusta w dniu dzisiejszym też przypominała dzieciom ogromną pizze – kawałki pizzy jak to dzieci zauważyły są przecież trójkątne. Zabawa była naprawdę świetna co widać na zamieszczonych zdjęciach

 

 

 

Skip to content