• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Światowy Dzień Kota

Dnia 17 lutego grupa 1 obchodziła „Światowy Dzień Kota”. Na początku zajęć maluszki wysłuchały wiersza „Chory kotek”. Następnie wzięły udział w zabawach ruchowych – „Naśladujemy koty” oraz „My jesteśmy kotki dwa”. Po zabawach ruchowych był czas na zabawę „Koszyk z labiryntem” – dzieci musiały wyciągnąć z przygotowanego wcześniej koszyka drobne zabawki – oczywiście rozwinięty sznurek utrudniał prace maluszkom. Dzieci mimo wszystko świetnie poradziły sobie z tym zadaniem – małe i sprytne rączki wydobyły wszystkie przedmioty z koszyka. W tym dniu pojawiła się również zabawa „ciepło – zimno”. W sali został schowany pluszowy kot, którego dzieci musiały znaleźć. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa zręcznościowa – „Uciekaj myszko”, która polegała na szybkim zwijaniu kłębka. Myszka musiała jak najszybciej uciec przed kotkiem – zadaniem dzieci było jak najszybsze zwinięcie kłębka. Na zajęciach pojawiła się również kolorowanka „kota” oraz praca plastyczna – „kotek z rurki”. Dzieci świetnie poradziły się z tym zadaniem co widać na zamieszczonych zdjęciach. Na koniec zajęć dzieci wysłuchały baśni „Kot w butach”.

Skip to content