• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Realizacja programu ” Mamo, Tato wolę wodę”

 

W dniach 21-25.02 w grupie Pszczółek realizowany był ogólnopolski program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę”. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie. Dzieci podczas zajęć usłyszały jak ważna jest woda dla naszego organizmu i samopoczucia oraz zapoznały się z zasadami zdrowego żywienia tworząc piramidę żywieniową. Dowiedziały się także, że wodę dostarczamy do organizmu w różnych artykułach spożywczych, ale najważniejszym źródłem nawodnienia powinna być naturalna woda bez żadnych dodatków. Prowadzone były pogadanki na temat picia wody, jak często i w jakich sytuacjach powinniśmy ją spożywać. Maluszki samodzielnie ozdobiły naklejkami i ozdobami z papieru kubeczki, które pod koniec tygodnia zostały napełnione własnoręcznie wykonanym zdrowym owocowym napojem.
Program kontynuowany będzie w kolejnych miesiącach roku szkolnego.

 

 

Skip to content