• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień roślin

Dzień roślin w grupie Pszczółek
4 marca w grupie Pszczółek obchodziliśmy Dzień roślin. Na zajęciach przedszkolaki rozwijały swoją wiedzę na temat przyrody i roślin, uczyły się dbania i odpowiedzialności za swoją pracę – wyhodowanie roślin.
Na początku zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o tulipanie, z którego dowiedziały się jakie są etapy wzrostu roślin, a następnie przystąpiły do sadzenia nasion i cebulek, które w najbliższych tygodniach ozdobią i uzupełnią grupowy wiosenny kącik przyrodniczy.
Dzieci z pomocą nauczycielki posadziły rzeżuchę, owies oraz cebulę dymkę. Podczas tych działań maluchy obserwowały kształt, wielkość i kolor nasion oraz dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin i jakie są etapy ich sadzenia.

Skip to content