• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Dziś obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Celem tego wydarzenia było popularyzowanie technologii informacyjno – komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi.

Pierwszą atrakcją była wystawa „Powrót do przeszłości”. Dzieci zobaczyły stare technologicznie – komputer, gramofon, radio, telefony, aparaty fotograficzne, dyskietki, kasety magnetofonowe i VHS.

Przedszkolaki podczas zajęć edukacyjnych obejrzały prezentację multimedialną na temat nowych technologii, miały możliwość używania ekranu multimedialnego, rozwiązując zadania przygotowane przez nauczycieli. W trakcie gier i zabaw wykorzystywały także maty do kodowania, kolorowe kubeczki, a dzieci starsze miały okazję samodzielnie zaprogramować trasę dla GeniBota.
Dzięki łączeniu online odbyliśmy wirtualny spacer do niedostępnych zakamarków przedszkola, poznaliśmy działanie kodów QR i AR.  Największym zainteresowaniem cieszył się hologram i nagranie piosenek w programie Audacity. Wszystko to uzmysłowiło nam jak technika ułatwia i uprzyjemnia nam życie.

Wykorzystanie nowych technologii dostarczyło wszystkim wiele emocji. Zadania wykonywane przez dzieci wymagały koncentracji uwagi, logicznego myślenia i współpracy. Nowe Technologie uatrakcyjniły zajęcia, a także miały wpływ na podniesienie kompetencji cyfrowych wśród przedszkolaków.

 

Skip to content