• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Podsumowanie realizacji projektu „PRZEDSZKOLNE WYZWANIA BAZGROŁKÓW -matematyczne zmagania bazgrołków”

 

W grupie II realizowaliśmy projekt ” Przedszkolne wyzwania Bazgrołków-matematyczne zmagania bazgrołków”

Bazgrołki, czyli główni bohaterowie projektu zapraszają dzieci do wspólnej zabawy i rozwiązywania
zadań podczas zaplanowanych spotkań.
Zadania, zostały opracowane do wieku oraz możliwości dzieci  i przyjęły formę nauki poprzez zabawę, dzięki której możliwe będzie osiągnięcie zaplanowanych celów. Organizowane zajęcia mają na celu stworzenie sytuacji sprzyjających wspomaganiu rozwoju dzieci we
wszystkich aktywnościach takich jak: językowa, poznawcza, artystyczna, ruchowa. Głównym zamiarem realizacji projektu jest podniesienie poziomu kompetencji matematyczno – logicznych dzieci. Przedszkolaki będą miały okazję zobaczyć jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym uczyć się, zdobywać nowe umiejętności, rozwijać matematyczną wyobraźnię, rozpoznawać i nazywać kolory itd.
Cele:
• rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych dzieci,
• kształtowanie umiejętności pracy w zespołach,
• rozwijanie umiejętności społecznych dzieci,
• stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie,
• nazywanie i rozpoznawanie kolorów,
• odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat oraz twórcze korzystanie z nowoczesnych
technologii

A oto kilka zdjęć z przebiegu projektu:

Skip to content