• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świeci obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji dzieci zapoznały się z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Rozbudzaliśmy również wśród dzieci tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Charakterystycznym motywem obchodzonego dnia był kolor niebieski i motyle. Dzieci próbowały sprostać sytuacjom w których zmysły są „zaburzone” i dostrzec jak odbierają świat i otaczającą rzeczywistość osoby z autyzmem. Na znak solidarności i szacunku wobec osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu wspólnie wykonaliśmy niebieskie serca i niebieskie motyle.

Skip to content