• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkolaki w Centrum Kształcenia Ustawicznego

Dnia 21.09. dzieci z Przedszkola nr 10 udały się do Centrum Kształceniu Ustawicznego na zajęcia z budownictwa. Nauczyciele z Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych przygotowali zajęcia praktyczne, w których dzieci mogły poznać tajniki budownictwa. Nauczyciele przedstawili dzieciom narzędzia jakimi posługuje się budowlaniec, objaśniły zasady bezpieczeństwa w trakcie pracy oraz pokazały materiały, które służą do budowy domu. Była też krótka lekcja języka angielskiego. Dzieci odgadywały znaczenia słów z obrazków, które przedstawiał im nauczyciel. Nazywali po angielsku narzędzia potrzebne do budowy.  Po objaśnieniu części merytorycznej dzieci wzięły udział w części praktycznej. Zostały podzielone na zespoły i razem z uczniami szkoły (praktykantami) zabrali się do budowania kominów wykorzystując do tego poznane narzędzia i materiały. Wspólne działania przyniosły obopólne korzyści zarówno przedszkolakom jak i uczniom. Młodsi nabyli nowe doświadczenie a starsi poznali trud związany z przekazywaniem wiadomości młodszym kolegom. Zauważyli, że wcale nie jest tak łatwo nauczyć kogoś czegoś nowego . Oby więcej takich wspólnych doświadczeń.

Skip to content