• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Poznanie zasad ruchu drogowego

Wrzesień to okres zapoznawania dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, poznawania wyglądu i znaczenia kilku ważnych znaków drogowych, m.in: przejścia dla pieszych, drogi wyłącznie dla rowerów, sygnalizacji świetlnej.  Zgodnie z  tematyką zajęć grupa Króliczków wybrała się na spacer  na skrzyżowanie  przy ul. Aleje Słowackiego. Przedszkolaki obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim  uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu. Obserwowały też sporo znaków drogowych i próbowały odgadnąć ich znaczenie. Idąc na kolejne spacery dzieci będą ostrożne i będą pamiętały o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

 

 

Skip to content