• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Obchody Dnia Jabłka

 

Obchody Dnia Jabłka w grupie Pszczółek rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku i różnych odmian. Dzieci odgadywały, dlaczego warto jeść jabłka, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?  Przedszkolaki dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Wszystkie kolejne zabawy podczas  pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście  jabłek. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne
i  taneczne. Po jabłkowym poczęstunku każde dziecko za aktywny udział w zabawach zostało nagrodzone dyplomem oraz medalem. Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień”
w przedszkolu zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.

Skip to content