• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Głośnego Czytania

29 września – w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków
w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach tej akcji dzieci przypomniały sobie wcześniej poznane zasady korzystania
z książek, z zaciekawieniem przeglądały książeczki zgromadzone w biblioteczce grupowej oraz miały okazję samodzielnie przygotować książeczki i nadać im tytuł. Tego dnia w naszej sali gościliśmy również mamę Laury i mamę Milenki, które przybliżyły dzieciom opowieści bajkowych bohaterów – świnki Peppy i Kici Koci. Dziękujemy jeszcze raz za miłe spotkanie
i zachęcamy wszystkich Rodziców do jak najczęstszego głośnego czytania swoim dzieciom.

 

Skip to content