Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

Dziś tj 10 października w naszej grupie obchodziliśmy dzień poczty i znaczka pocztowego. W tym dniu dzieci zapoznały się z „drogą” jaką musi pokonać list aby trafił do adresata.

Dzieci bawiły się w listonosza, projektowały własny znaczek pocztowy oraz wykonały tematyczną kartę pracy.
W tym dniu wybraliśmy się również na pobliską pocztę, aby dzieci mogły zapoznać się z pracą pana listonosza oraz pracowników poczty.
Podczas naszego pobytu na poczcie zakupiliśmy pocztówkę z miasta Ostrowa oraz znaczek i poprawnie zaadresowaną wysłaliśmy do naszej Pani Dyrektor. Oczekujemy niecierpliwie naszej kartki, która niebawem pojawi się w skrzynce pocztowej naszego przedszkola.
To był bardzo udany dzień. Dzieci mają nadzieję niebawem odwiedzić pocztę ze swoimi Rodzicami albo Dziadkami.